ortak hatim

 

 

 
 
Anasayfa >> Haberler >> EMC Forum 2013, Ankarada Gerçekleşti...
Ekleyen editör : admin EMC Forum 2013, Ankarada Gerçekleşti
 Okunma: 2219 | Tarih:04.12.2013 15:40:08
Dönüşüme Liderlik Edin temasıyla bu yıl yedincisi düzenlenen EMC Forum, başkent Ankarada kamu kurumlarında büyük veri kavramını ele aldı. İşte detaylar...

EMCnin bu yıl yedincisini düzenlediği EMC Forum etkinliği, 4 Aralık Çarşamba günü, başkent Ankarada gerçekleştirildi. T.C. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağışın katılımı ile gerçekleştirilen EMC Forum; Bulut ve Büyük Veri konuları çerçevesinde, Dönüşüme Liderlik Edin temasına odaklandı. Forumun açılış konuşmasını, EMCnin Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgeleri Operasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı Jason Capitel üstlendi.

/

Sirketlerin %50si, Büyük Veri Analitiği Teknolojisinin Bir Sonucu Olarak Rekabet Avantajı Sağladı

170 tepe yöneticinin katılımı ile gerçekleşen EMC Büyük Veri araştırmasında; Türkiyedeki şirketlerin %84ü işletmelerindeki karar verme mekanizmalarının Büyük Veriyi daha etkin kullanarak geliştirilebileceğini söylerken, %50si işletmelerindeki üst düzey yöneticilerinin Büyük Veriden elde edilen bulguların işle ilgili kararlarda önemli bir etkisi olacağına inandığını ifade etti.

Araştırmaya katılanların %50si, Büyük Veri analitiği teknolojisinin bir sonucu olarak bir rekabet avantajı sağladıklarını ve %81i de aynı araçları kullanan sektörlerin başarılı olacağına inandığını ifade etti. Katılanların %77si Büyük Veri teknolojisinin siber saldırıları tanımlama ve bu saldırılara karşı korunmada çok önemli bir unsur olacağı konusunda hemfikir oldu. Bu önemli bir oran zira Türkiyedeki araştırmaya katılanların %62si bu teknoloji sayesinde ihtiyaç duyduklarında tüm verilerini tamamen kurtarabileceklerinden emin.

Ancak araştırma, katılan şirketlerin %11inin Büyük Veri teknolojisini sistemlerine kurmakla ilgili şu an için kesinleşmiş bir planları bulunmadığını ortaya koyuyor. İşle ilgili karar verme sürecinde en önemli faktör %63lük bir oranla bütçe olarak ifade edilse de, Büyük Verinin benimsenmesinin önündeki engel olarak en yaygın sayılan sebep (%46) faaliyet alanlarının Büyük Veri konusuyla ilgisinin az olması.

/

Sirketlerin %68i, Önümüzdeki Üç Yıl İçinde Çalışanlarının, Mevcut Bilgi Ve Becerileriyle BTdeki Yeniliklere Ayak Uydurmada Zorlanacağına İnanıyor

Sirketler, BT dönüşümünü teşvik eden işle ilgili önceliklerin en yaygın unsurların süreç verimliliği/operasyonel verimlilik (%67) ve gelişmiş veri yönetimi ve analizi/analitiği (%42) olduğunu belirtti. Araştırmaya katılanların %81i işletmelerinin teknolojiye yatırımı hedeflerine ulaşmada stratejik bir yöntem olarak gördüğünü ifade etti. %68i ise, önümüzdeki üç yıl içinde çalışanların mevcut bilgi ve becerileriyle BTdeki yeniliklere ayak uydurmada zorlanacağına inandığını söyledi.

Araştırmaya katılanların %64ü şirketlerinin işle ilgili öncelikleri başarılı bir şekilde yerine getirecek uygun düzeyde bilgi ve beceriye sahip olduklarına inandıklarını belirtirken, %47si işle ilgili önceliklerle başa çıkmanın önündeki en büyük engelin kültürel engeller olduğu konusunda hemfikir oldu.


 Kaynak: SDN

Etiketler : EMC,Forum,2013,,Ankarada,Gerçekleşti, >>Tüm haberler
 
 

 

Üyelik sistemimiz forum sayfamıza kaydırılmıştır. Buradan forum sayfasına ulaşabilirsiniz.

 

 

 Bu kategorilere de göz atın.
  Yamalar
  Trainer
  Strateji
  Spor
  Simülasyon
  Puzzle
  Oyun Araçları
  Macera ve RPG
  Kart Oyunları
  Hile Programları
  Gazino ve Şans Oyunl
  Dos Oyunları
  Çocuklar İçin Oyunla
  Çeşitli
  Arcade
  Araba Oyunları
  Aksiyon
  İş Hayatı ve Gündem
  Veritabanı
  Uygulama İş Ofis
 

 
Son Eklenen Dokümanlar
1 Firefox ta localhost ayarı
2 Windows 7 Kurulumu Resimli Anlatım
3 Wibia toolbar artık her yerde
4 Windows Live Communications Platform Hatası ve Çöz
5 Veritabanına bağlanmak ve veri almak
6 CheckBox ile toplu silme
7 Veritabanından Rastgele Veri çekme (asp)
8 Veritabanı, kayıt ve silme işlemleri
9 Form bilgileri
10 ASPye giriş
 

Anasayfa | En Fazla indirilenler | Son Eklenenler | Son Etiketler | Canlı Tv | Dökümanlar | Haberler | İletişim | Google | Forum | Program indir
. Editörlük Başvurusu . Reklam

   © 2007 - 2009 indirme.net™ All rights reserved Duman Web Hizmetleri™.